VYJÁDŘENÍ výboru TJ k aktuální situaci v ČOS

02.03.2024 01:11

Vedení TJ Sokol Přelouč se od konce roku 2019 intenzivně snaží získávat finance na obnovu naší sokolovny, aby se do ní vrátil sokkolský duch cvičení. Byla to a je stále práce vysilující, ale člověk má radost z každého malého úspěchu, z každé našetřené koruny...
A ve stejné době působila v Praze v Tyršově domě, v sídle vedení České obce sokolské, profesionální podvodnice, která jako asistentka starostky ČOS lehce odčerpávala z účtu Sokola přes 40 miliónů Kč!!!!!!
Šokovala nás nejen zpráva o finančních podvodech a sebevraždě dotyčné osoby, ale znepokojují nás i další okolnosti celého případu. Za celou dobu si nikdo z vedení ČOS ničeho nevšiml, kontrolní mechanismy nefungovaly, a nikdo se nehlásí k odpovědnosti. Jsme přitom ujišťováni, že kauza neohrozí slet, ani nenaruší činnost spolku. Tato aféra  poškozuje pověst Sokola na veřejnosti a způsobuje nedůvěru a morální újmu u řadových členů, zejména těch, kteří pocházejí ze sokolských rodin a smysl pro demokracii mají v krvi.

Očekáváme odstoupení starostky H. Moučkové a následné změny ve vedení ČOS. Pokud tak neučiní sama, jsme PRO její ODVOLÁNÍ na nejbližším zasedání Předsednictva výboru ČOS.

sokol přelouč Pardubická 734
Přelouč